piatok 21. septembra 2012

Realitná kancelária aj členom Realitnej komory

Realitn kancelria a Realitn komoraTo, že realitná kancelária Negotiant sa snaží robiť maximum pre spokojnosť svojich klientov vidieť nie len na jej prezentáciách cez rôzne sociálne siete, na svojej internetovej stránke ale aj na rôznych akciách, ktoré organizuje. V tomto roku sa však stala súčasťou združenia s názvom Realitná komora Slovenskej republiky, ktoré na Slovensku existuje od roku 2009.

Realitná komora vznikla hlavne kvôli tomu, že realitné kancelárie na Slovensku sú veľmi nespokojné s terajšou situáciou na trhu s realitami. Cieľom komory je tento stav zmeniť. O toto sa budú snažiť všetci členovia komory, ktorými sú hlavne odborníci z oblasti realít. Táto myšlienka našla ohlas medzi realitnými kanceláriami až natoľko, že v komore je už viac ako 40 realitných kancelárií a viac ako 140 maklérov.

Hlavným spoločným cieľom Realitnej komory je teda zvyšovanie dôveryhodnosti realitných kancelárií u ľudí. Zároveň sa združenie bude snažiť o zavedenie prísnejších pravidiel pre podnikanie na realitnom trhu a v neposlednom rade pôjde aj o snahu zvyšovať kvalitu služieb, ktoré realitné kancelárie poskytujú.

A čo konkrétne teda robí Realitná komora? V tomto roku sa jej záujem obracia hlavne na tieto oblasti: ide hlavne o vytvorenie pracovnej skupiny, ktorá by mala pripraviť legislatívny návrh realitnej reformy. Ďalšou úlohou komory je analýza situácie na trhu s realitami ale aj vytvorenie školiacich systémov pre členov a uchádzačov o vstup do Realitnej komory.

Ďalším cieľom je priniesť členom komory výhodnejšie podmienky od dodávateľov služieb pre realitné kancelárie. V neposlednom rade sa komora snaží vyvinúť systém MLS, ktorý by mal priniesť efektívnejšie predávanie realít členov komory. To však nie je ani zďaleka všetko, postupne sa komora snaží o rozširovanie svojich plánov a cieľov.

Ako vidieť, Realitná komora Slovenskej republiky má obrovské plány a snaží sa o zmenu na realitnom trhu k lepšiemu a preto sme radi, že členom je už aj realitná kancelária Negotiant. To však nie je všetko, Negotiant má svoje zastúpenie aj vo výkonnej rade Realitnej komory.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára