piatok 16. januára 2015

Ako pripraviť svoju nehnuteľnosť na predaj

Ako pripraviť svoju nehnuteľnosť na predaj


Ak ste sa rozhodli predať svoju nehnuteľnosť je nutné predtým ako zverejníte svoju ponuku zamyslieť sa, čo je pre Váš predaj dôležité. 

Mnohí z nás robia chyby a svoju nehnuteľnosť bez premyslenia vyhodia na internet, prípadne do tlače s málo informáciami, bez fotografií alebo s fotografiami s mobilu. Cenu pre istotu navýšia a netrpezlivo čakajú čo sa bude diať.

Netrvá to dlho a zvoní telefón. Prvotné nadšenie, že o Váš byt je záujem vyprchá po 20tom zvonení realitnej kancelárie. Ak sa medzitým ozve aj potencionálny kupec, nie ste si istí ako v tom zhone postupovať.

Do bytu Vám príde v ten deň veľký počet realitných kancelárii, ktoré sa nedali odbiť, striedajú sa pri dverách a vy z toho môžete mať pocit dní otvorených dverí. Strácate súkromie, tíšite deti, aby nekričali a udržali poriadok.

V tom zhone si ani neuvedomíte kto Vám volal, koľko kancelárii Vašu nehnuteľnosť eviduje vo svoje databáze, za akých podmienok ju ponúkajú a ako prezentujú Vašu nehnuteľnosť na predaj.

Tento príklad je veľmi častý a dá sa mu veľmi ľahko vyhnúť.

Odporúčame Vám predtým ako zverejníte svoju ponuku na predaj premyslieť spôsob jej prezentácie:

 • Preverte si aktuálnu situáciu na danom trhu. Nie vždy sa to dá z aktuálnych  inzerátov, ktoré sú momentálne na trhu.  Ako nápoveda Vám môže pomôcť rada odborníka, ktorý sa pohybuje v realitách. 
 • Stretnite sa s overenými zástupcami realitnej kancelárie a nechajte si poradiť.
Profesionál Vám najlepšie poradí čo všetko urobiť, aby ste svoju nehnuteľnosť predali rýchlo a za výhodnú cenu. Vyberajte dôsledne, každá kancelária ponúka rozdielne služby.
       
Ak už máte stretnutia s realitnými kanceláriami za sebou, máte na výber ponúkať svoju nehnuteľnosť cez jedného zástupcu exkluzívne, prípadne sa spoľahnúť na pomoc viacerých zástupcov a skúšať to ďalej aj sám.
 • Akokoľvek sa rozhodnete, premyslite si, ktorá možnosť bude najvýhodnejšia:
 • Pri exkluzívnom predaji sa spoliehate na jedného makléra, ktorému dávate svoju dôveru. Pri dôslednom výbere sa môžete spoľahnúť, že takýto pracovník si to váži a urobí maximum, aby Vás nesklamal. 
 • Spolupráca s viacerými kanceláriami je na Slovensku obľúbený spôsob spolupráce. Zvyknú s nim byť aj problémy,  preto je potrebné si dohodnúť rovnaké podmienky pre všetkých. Informovať sa o spôsobe prezentovania Vašej nehnuteľnosti, aké výhodu každá kancelária poskytuje a aká je výška ich provízie. Najhoršie čo sa môže stať je, keď sa Vaša nehnuteľnosť zverejňuje za rôzne ceny prípadne sa v inzeráte uvádzajú zavádzajúce informácie.
 • Ponúkať nehnuteľnosť bez realitnej kancelárie je spôsob ako mať vždy priamy kontakt so zákazníkom. Nie vždy to však môže byť výhodou. 

Veríme, že sme Vám pomohli a nasmerovali Vás na správnu cestu. Netreba podceňovať prípravu na predaj svojej nehnuteľnosti. Spolu s ňou predávate svoj domov a preto najobjektívnejšie Vám poradí odborník.

Ak máte záujem, môžte sa obrátiť aj na mňa na tel. kontakte 0917 840 939
4 komentáre:

 1. Máte pravdu. Veľa ľudí robí tieto chyby. Preto ak nemáte skúsenosti s realitným trhom je pre Vás nutné osloviť realitnú kanceláriu. (Ak nechcete prísť o peniaze). Na Slovensku je veľké množstvo celoslovenských, alebo lokálnych RK. Každá vraví že je kvalitná, najlepšia, alebo prvotriedna. AK chcete vedieť ako si vybrať dobrú RK prečítate si článok http://realfinn.sk/bezpecny-predaj-nehnutelnosti

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Máte pravdu. Veľa ľudí robí tieto chyby. Preto ak nemáte skúsenosti s realitným trhom je pre Vás nutné osloviť realitnú kanceláriu. (Ak nechcete prísť o peniaze). Na Slovensku je veľké množstvo celoslovenských, alebo lokálnych RK. Každá vraví že je kvalitná, najlepšia, alebo prvotriedna. AK chcete vedieť ako si vybrať dobrú RK prečítate si článok http://realfinn.sk/bezpecny-predaj-nehnutelnosti

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Need to the us . account faculty degree further for folks? Whatever ought to be the regulations with regard to refund from financial products? https://imgur.com/a/zxGA5iB https://imgur.com/a/6at9KSV https://imgur.com/a/kJ5gU8N https://imgur.com/a/6mWh3Dt https://imgur.com/a/mCqm9bl https://imgur.com/a/T297d02 https://imgur.com/a/UdyZxz9

  OdpovedaťOdstrániť